Jak pielęgnować ranę po ugryzieniu przez psa u dziecka?

Witam moje dziecko ugryzl pies rana nie jest głęboka ale jest otwarta . Dziecko ma 4latka bardzo panikowal i ja też i nie dał nic zrobić przy tym tylko zabandarzowac co mam robić błagam pomocy bardzo się boje. Dziecko śpi teraz nic go nie boli

niestety trzeba iść do szpitala i pokazać powiedzieć pediatrze. dziecko powinno dostać antytoksynę tężcową a pies być na obserwacji i sprawdzic czy był szczepiony na wsciklizne