Jak pielęgnować skórę przy PCOS?
Witam. Po różnych badaniach (badanie krwi, usg jajników) stwierdzono u mnie zespół policystycznych jajnikow. Mam 24 lata i bardzo duże problemy z trądzikiem, dodatkowo wypadają mi włosy. Lekarz przepisał mi tabletki Microgybob 30 żel antybiotyk Duac na twarz. Stosuje to od 4 dni. Niestety stan skory jest gorszy, nie piecze ani nie swędzi ale pryszcze jakby bardziej „wychodzą” na wierzch. Czy kontynuować kuracje czy wrócić do lekarza?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Witam. Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do trychologa ,dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Skutecznym zabiegiem przy wypadaniu włosów jest mezoterapia igłowa skóry głowy wykonana w serii zabiegów.
Przy trądziku warto zacząć od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.