Jak podnieść u dziecka odporność?

Corka xostala skierowana na zabieg usunięcia 3go migdała i podcięcia migdalow podniebiennych. Zabieg bedzie wykonany 22.12 w Wielkiej Brytani. Od 21.10 zaczelam podawac corce immunotrofine i imupret w celu zmiejszenie infekcji bo niestety infekcje mamy co tydzien! To tez heden z powodów usunięcia przerośniętych migdalow. Czy podawanie tych deoch lekiw moze wpłynąć na znieczulenie ogolne? Czy powinnam juz zaprzestać podawanie ich na muesiac przed zabiegiem czy nadal moge kontynuowac i ewentualnie na ile przed zabiegiem powinnam przestac. Czy rowniez po zabiegu moge podawac ktorys z tym suplementów w celu wzmocnienia odpornosci? Dodam ze corka skonczyla 4 latka w maju.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

przy przeroście migdałków powtarzające się stany zapalne zatok przynosowych, przeziębienia, katar są bardzo częste. Immunotrofina jest suplementem diety uzupełniającym witaminy i minerały, aminokwasy oraz beta-glukan, wspomaga ona układ odpornościowy. Jej przeznaczeniem jest stosowanie u osób szczególnie narażonych na nawracające infekcje gardła lub górnych dróg oddechowych. Imupret również wzmacnia odporność i łagodzi objawy przeziębienia oraz hamuje rozwój infekcji. Podawanie obydwu preparatów wydaje się dobrym wyjściem w przypadku nawracających przeziębień oraz infekcji. Brak jest niestety informacji na temat interakcji i ewentualnych działań niepożądanych w przypadku zastosowania ich u pacjenta, który zostanie poddany zabiegowi znieczulenia ogólnego. Ogólne zalecenia mówią, aby na 10 dni przed planowanym zabiegiem nie przyjmować aspiryny ani żadnych leków rozrzedzających krew. Z kolei 7 dni przed nie należy przyjmować niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Wskazanie dotyczy również nieprzyjmowania żadnych preparatów, które nie są skonsultowane z lekarzem prowadzącym. Jeżeli ma Pani wątpliwości, co do słuszności podawania preparatów, proszę się skonsultować z lekarzem pediatrą lub otolaryngologiem. W zaistniałej sytuacji warto także zadbać o zdrowie córeczki poprzez zdrowe, racjonalne odżywianie, stworzenie możliwości aktywności fizycznej, odpowiednią ilość snu. Życzymy zdrowia i powodzenia!

Zapraszamy do lektury artykułów pod poniższymi linkami.

https://portal.abczdrowie.pl/wyciecie-migdalkow

https://portal.abczdrowie.pl/trzeci-migdal-objawy-kuracja

https://portal.abczdrowie.pl/tonsillektomia

https://portal.abczdrowie.pl/jak-wzmocnic-odpornosc

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.