Jak pokonać lęk przed nawrotem raka?

Witam rok temu zawalił mi się świat usłyszałam diagnozę rak trzonu macicy dzięki lekarzom którzy usunęli mi wszystkie narządy rodne żyje ,ale cały czas boje się wznowy,że rak powróci ,mam kłopoty ze snem ,a jak już zasnę to męczą mnie koszmary i budzę się zlana potem, martwię się iż może to jest objaw raka i stres zajadam słodyczami .Mam pytanie do lekarza onkologa czy jedzenie słodyczy może spowodować,że ponownie zachoruje na raka,bo usłyszałam,że cukier karmi raka czy to prawda?Dzięki za od

Dzień dobry.

Jako psychoonkolog mógłbym Pani napisać wiele na temat tego, o co Pani pyta w liście do nas.
Natomiast zalecam Pani stałe wizyty u psychoonkologa - psychologa.

Wysyłając moc pozytywnych emocji,
Dariusz Pysz-Waberski
PSYCHOONKOLOG
www.nadżycie.pl