Jak pomóc osobie, która nadwyrężyła kolano?

Witam. Mój tata nadwyrezyl sobie cos za kolanem, mozliwe iz jest to bol ktoregos z miesni np brzuchatego? Prawie w ogole nie moze sie ruszyc ani ustac. Bol promieniuje rowniez na kolano. Problem wystapil pod duzym obciazeniem na nogi w pracy. Tato konkretnie uskarza sie na bol z tylu za kolanem.

Tomasz Nęcki

Dzień dobry,

w łagodzeniu dolegliwości bólowych ze strony kolana pomocne mogą być bardzo różne metody leczenia. Wykorzystać w tym celu można specjalne ćwiczenia, zabiegi (np. krioterapię), w najcięższych może również zaistnieć konieczność przeprowadzenia jakiejś operacji.

Aby jednak dowiedzieć się, która z wymienionych wyżej opcji mogłaby pomóc Tacie, konieczne byłoby najpierw znalezienie dokładnej przyczyny wystąpienia problemu - w tym przypadku uzasadnione wydaje się odwiedzenie lekarza, najlepiej specjalisty ortopedii.