Jak poradzić sobie z zapaleniem ucha kiedy leki nie działają?

Witam. Od 3 lat zmagam się z przewlekłym wysiękowym zapaleniem ucha środkowego nie reagującym na leczenie. Przeszłam 6 zabiegów drenażu uszu z krótkotrwała poprawą,po cxym stan znowu sie pogarsza. 2 razy usuwano mi rowniez ziarnine i zrosty. Od grudnia objawy są nasilone. Miesiąc temu przeszłam zabieg w trybie pilnym, w ktorym usunięto zatkany dren(był zatkany jakimś skrzepem) i założono nowy( od sierpnia mam zalozone dreny Paparella. Lekarze rozkładają ręce i nie wiedzą co robić. Gdzie szukać pomocy? Czy to przewlekłe zapalenie moze być objawem jakiejś choroby ogólnoustrojowej? Dodam,że mam problemy z ukł.pokarmowym - jestem po fundoplikacji. Czèsto odczuwam tez pieczenie w jelitach

To trudny problem do rozwiązania tak na odległość bez dokładnego wywiadu lekarskiego od chwili Pani narodzin, chorób mamy w czasie ciąży, obciążeń dziedzicznych i długiej normalnej rozmowy oraz analizy dotychczasowej diagnostyki i terapii. Nie znam Pani wyników tomografii komputerowej uszu, wyników badania słuchu. Proszę przebadać się w kierunku szpiczaka mnogiego, tocznia rumieniowatego układowego i sarkoidozy lub przyjechać do mnie to to zrobimy.. Mam wielu pacjentów z Warszawy.