Jak postąpić przy takim wyniku badania stawu kolanowego?

Witam opis MR stawu kolanowego Osteofity na krawędziach stawowych w obrębie kłykci udowych. ACL pogrubiałe o podwyższonym sygnale-cechy przebytego znacznego uszkodzenia. Poniżej guzków międzykłykciowych w kości piszczelowej torbiele zwyrodnieniowe. PCL i więzadła poboczne zachowane. Zwiększona ilość płynu w stawie. Chondromalacja 3 stopnia w części bocznej rzepki a sama rzepka w ustawienniu ocznym - wystaje na około 10,5mm poza kłykieć boczny kości udowej. W przyleganiu do trzonu łąkotki bocznej widoczna torbiel łąkotki średnicy 11mm a w samym trzonie pęknięcie poziome bez łączności z powierzchnią stawową. W obrębie łękotek uszkodzenie wewnętrzne ale bez jednoznacznych pęknięć dochodzących do powierzchni stawowych. Uszkodzenia awulsyjne na poziomie przyczepów ścięgien obu głów mięśnia brzuchatego łydki. Dodam tylko że mam 38 lat i osteofity również na kręgosłupie, jednak lekarz nie zaproponował leczenia więc nie wiem co dalej. Bardzo proszę o informację co można zrobić w kierunku uruchomienia kolana

Jeżeli ortopeda nie widzi możliwości terapii ze swojej strony, to pozostaje leczenie rehabilitacyjne. Niestety nie pomogę, gdyż nie wiem nawet na czym polega problem klinicznie