Jak postępować przy gruczolakowłókniaku i planowaniu ciąży?

Witam. Od prawie 4 lat mam w piersi gruczolakowlokniaka. Niedawno dowiedzialam sie ze zaczal rosnac (w ciagu 2 lat urosl o 1.5cm). W tej chwili ma rozmiar 3.5cm. Nie wiem czy powinnam go wyciac poniewaz chcialabym zajsc w ciaze. Slyszalam ze czesto po wycieciu pojawiaja sie nowe gruczolakowlokniaki i zabieg nalezy powtarzac. Czy moze mi to przeszkadzac podczas ciazy i karmienia piersia?

Witaminy w ciąży

Zmian tego typu nie usuwa się zazwyczaj, ponieważ mają związek ze zmianami hormonalnymi. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.