Stosowanie kosmetyków z wyciągiem z kory wierzby w ciąży

witam. dowiedzialam sie , ze moge w ciazy stosowac serum na niedoskonalosci z wyciagiem z kory wierzby czarnej. natomiast zakazany jest kwas salicylowy. chcialabym sie dowiedziec jaka jest miedzy nimi roznica i co powoduje ,ze mozna bezpiecznie stosowac wyciac z kory. dodam ,ze jestem w ok 5 tyg. ciazy . pozdrawiam serdecznie

Kosmetyki (jak i inne preparaty) z wyciągiem z kory wierzby zawiera salicyny, czyli związki chemiczne o działaniu przeciwzapalnym, bakteriostatycznym. Z definicji kosmetyku wynika, że nie przekracza on poziomu skóry właściwej czyli stosowanie takich jest dopuszczalne w ciąży bo składniki nie przenikają do krwiobiegu ustroju.