Jak postępować z zespołem cieśni nadgarstka w ciąży?

Dzień dobry. Mam 34 lata, aktualnie jestem na początku 8 miesiąca ciąży. Trzy miesiące temu zgłosiłam się do ortopedy ze stale zdrętwiałymi trzema palcami i mocnymi bólami i drętwieniem prawej ręki. Po USG lekarz stwierdził Zespół Cieśni Nadgarsta, niezwiązany z ciążą, ale powiedział, że na tę chwilę nic nie da się zrobić i trzeba czekać do porodu, a później będzie można podać zastrzyki ze sterydami. W ciągu tych trzech miesięcy stan ręki bardzo się pogorszył. W nocy nie śpię, ból i drętwienie ręki jest tak duże, że w pozycji leżącej wytrzymuję około 15 minut. Ręka jest mocno opuchnięta i taka jakby bardzo sztywna. Rano nie jestem w stanie zginąć placów i zacisnąć ręki. A do tego podczas ostatnich nocy podobne objawy zaczęłam odczuwać również w lewej ręce. Czy naprawdę nie da się nic zrobić, by ulżyć w tym bólu? Boję się, że gdy urodzi się dziecko, to nie będę w stanie nic przy nim zrobić...

Proszę skontaktować się z neurochirurgiem, być może zajdzie konieczność leczenia zabiegowego. Procedurę wykonuje się najczęściej w znieczuleniu miejscowym.