Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak powstrzymać wypadanie włosów u 37-latki?

Wypadaja mi wlosy na tle stresogennym,lecze depresje mam sie dobrze jestem aktywna zawodowo a wlosy wciaz leca jest ich pelno na ziemi szczotce wszedzie,trycholog przepisal leki nie widze jeszcze zadnej poprawy,endokrynolog nie widzi problemow tarczycowych. Przyczyna jest przewekly stres.Jestem mocna niezapokojona.
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Rola stresu w łysieniu plackowatym

Witam Panią Serdecznie,

Myślę, że z powodu wypadania włosów, jako skutku postresowego, pomocna byłaby dla Pani zwyczajna rozmowa i być może praca z psychologiem?

Gdyby miała Pani życzenie takiej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu na Skype/

Z przesłaniem dla Pani wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów.. Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

http://lenartowiczclinic.pl/trichoskopia-badanie-skory-glowy-i-wlosow

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy