Jak pozbyć się opuchnięć i cieni pod oczami?

dzień dobry, Mam 20 lat i chciałabym pozbyć się opuchnięć i cieni pod oczami z którymi walczę od kilku lat. Niestety żadne kosmetyki i domowe sposoby nic nie dały. Moja mama też je ma. Czy to są dziedziczne? Mam chorobę oczu cyli zespół Ushera. Czy są one wynikiem choroby. Czy je da się usunąć? Czy jest jakaś skuteczna metoda? Proszę odpiszcie mi.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.