Jak pozbyć się wirusa HPV?

Witam. Stwierdzono u mnie obecnosc HPV 16 Jakie mezczyzna moze podjac kroki aby sie pozbyc wirusa i jak mozna monitorowac czy nie dochodzi do zmian nowotworowych?

Dzień dobry. Proponuję umówić się do lekarza na wizytę. Jeżeli mieszka Pan w okolicach Bydgoszczy - zapraszam. Na wizycie po zbadaniu, zadecydujemy o dalszym leczeniu. Jeżeli są zmiany skórne to trzeba je usuwać (maści, płyny lub usunięcie zabiegowe). Następnie samokontrole conajmniej raz w miesiącu. pozdrawiam, www.prepmed.pl