Zapytaj lekarza

7 1 6 , 9 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak przenosi się HPV?

Mogę być bezobjawowym nosiciel HPV, ponieważ moja była partnerka miała objawy wewnątrz i miała stwierdzony typ 52 i 58. Czy moja nowa partnerka może zarazić się HPV ode mnie poprzez aktywny lub bierny seks oralny? Czy wirus przenosi się przez pocałunki czy tylko poprzez klasyczny stosunek i kontakt między genitaliami?
MĘŻCZYZNA, 38 LAT 2 tygodnie temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Jeżeli pierwsza Pana partnerka seksualna była zakażona HPV, to Pan też - bezobjawowo. Jeżeli wirus u pana nie ustąpił, to pewnie zaraził pan druga partnerkę. Wirus przede wszystkim przenosi się przez bezpośredni kontakt w trakcie seksu, ale także seksu oralnego, wzajemnej masturbacji etc. pozdrawiam, KG www.prepmed.pl

Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog i seksuolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy