Jak przygotować się do abrazji szyjki macicy?

Na początku kwietnia mam ustalony zabieg abrazji macicy.Mam nieregularne, czasami obfite miesiączki. Lekarz również stwierdził przerost błony macicy. Chciałam się dowiedzieć co to badanie ma potwierdzić lub co wykluczyć? I co to jest krótkie znieczulenie dożylne?

Zabieg polega na usunięciu przerośniętej błony śluzowej macicy aby przerwać obfite miesiączki. Ew. może rozpoznać po badaniu hist-pat rozrost prosty/złożony endometrium. Przeprowadza się go w znieczuleniu krótkotrwałym dożylnym,