Jak przygotować się do usuwania polipa macicy?

Witam:)Jak przygot.sie na zabieg usuwania polipa macicy?czy potrzebne jakieś badania krwi itd. czy można w czasie okresu? czy sa metody usuwania nieinwazyjne lub inny sposób leczenia?czy polip może wywoływac goraczkę lub inne objawy?czy zabieg jest bolesny?jak o siebie dbać po zabiegu?czy może się sam wchłonąć używając suplementów diety pod tym kątem?skad się bierze?czy można używac tamponów?Boję się niekompetencji przy zabiegu i tego, że może odrastać.Proszę o szybka odp.jeśli możliwe.dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

zabieg zależy od wielkości poliamid. najczęściej polip wynika z zaburzeń hormonalnych. i może się ponownie pojawiać . w czasie miesiączki nie wykonuje się tego typu zabiegów.