Jak przyjmować leki na grypę i antydepresanty?

Witam, przyjmuję leki przeciwdepresyjne i przeciwlękowe tj. pregabalina (600mg), escitalopram (15mg) i trittico (75mg). Jakie leki na grypę i przeziębienie mogę łączyć z tymi preparatami? Mam w domu theraflu, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy to bezpieczne.

Grypa jest chorobą wirusową. Lek przyczynowy hamujący rozwój wirusa grypy to Oseltamiwir. Jest to lek stosowany tylko na początku grypy i tylko grypy. Nie stosuje się go w zakażeniach wirusowych przeziębieniowych zwanych potocznie grypą. W każdym z tych schorzeń stosujemy leki p-gorączkowe i p-bólowe. Najczęściej stosujemy Paracetamol, czasem leki z grupy leków niesterydowych p-zapalnych np. Ibuprofen, Naproxen, Aspiryna. Paracetamol i Ibuprofen mogą być stosowane razem z Pana lekami. Radziłbym unikać preparatów łączonych np. Gripex, który świetnie sprawdza się w reklamie TV, a zawiera kilka substancji, które łatwo przedawkować jeśli stosowane też są inne preparaty w tym samym czasie. Theraflu jest też preparatem łączonym. Zaleciłbym Paracetamol 3 x 1 gram i dużą ilość płynów. Życzę zdrówka.