Jak radzić sobie z bólem pośladka?

witam. mam 38lat.Ból lewego pośladka promieniujacy aż do łydki utrudniający chodzenie zmusił mnie do wykonania rezonansu magnetycznegookregoslupa odcinka lędżwiowego,oto opis: Zachowana lordoza kręgosłupa lędźwiowego, nadmiernie poziome ustawienie k .krzyżowej. Centralno-lewostronna przepuklina krążka L4 / L5 zwęża światlo kanału kręgowego o ok.7.5mm, wypełnia zachyłki boczne kanału, redukuje światło kanału do wym. a-p wynoszącego ok.8mm. Uwypuklenia krążków międzykręgowych Th11 / Th12 i L5/S1 zwężają światło kanału po ok.2-3mm bez widocznego ucisku struktur nerwowych wewnątrzkanałowych. Minimalne modelowanie korzeni n.rdzeniowych w poziomie otworów międzykręgowych na wysokości L4/L5 i L5 / S1 . Częściowa dehydratacja zwyrodn. krążków międzykręgowych. Nierówności blaszek graniczny kręgów . zmiany zwyrodn. w stawach międzywyrostkowych. Osteofityczne wyostrzenie krawędzi trzonów kręgów. Sygnał ze stożka końcowego prawidłowy. co mam z tym robić, tzn.czy mam wykonywać jakieś ćwiczenia,udac sie na jakiś zabieg,czy porostu się oszczędzać i samo się zagoi

Lek. Tomasz Budlewski

wskazana konsultacja neurochirurga/ortopedy i odpowiednie dalsze postępowanie terapeutyczne, sądzę że najbardziej wskazana byłby rehabilitacja ale bez badania ciężko coś więcej powiedzieć.

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.