Jak radzić sobie z krostami na twarzy?

Jak radzić sobie z pryszczami na twarzy .? Dzień dobry. Od dłuższego czasu zmagam się z wychodzącymi pryszczami na twarzy a szczególnie na brodzie,i z krostkami podskórnymi też na brodzie. Jak sobie mam z tym radzić.Proszę o dobrą radę

Istnieje wiele metod. Mozna zastosowac preparaty z pemskutecznym kwasem azelainowym (dostepne bez recepty) i specjalne serie kosmetykow do cery tradzikowej (zele, pianki do mycia, kremy na dzien). Na efekty trzeba jednak cierpliwie poczekac, nawet 2 miesiace. Jesli nie bedzie poprawy, warto sprawe skonsultowac z dermatologiem.

Dzień dobry proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry. Jeśli będzie potrzeba do leczenia mogą zostać dołączone również zabiegi laserowe.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do stosowania skórę.