Jak radzić sobie z tymi workami pod oczami?

Mam 24 lata i od kilku lat ogromny problem z workami pod oczami. Stosowałam już różnego rodzaju kremy , sera i maści a problem nie znika. Nawet kiedy się wyśpie one nadal są widoczne. Badania krwi mam dobre , nie jestem na nic chora itp. jaka może być przyczyna ?
KOBIETA, 24 LAT 9 miesięcy temu

Dzień dobry

Dziękuje za zadanie pytania. Kompetentną, pełną odpowiedź uzyska Pani w trakcie konsultacji stacjonarnej.Poza przyczynami chorobowymi a takie jak rozumiem wykluczyła Pani( choroby tarczycy, mocna retencja wody po posiłkach węglowodanowych u osób z insulinoopornaścią, choroby nerek …) Należyzwrócić uwagę na uwarunkowania anatomiczne Pani budowy. Często budowa anatomiczna wielkość oczodołów i ich stosunek do kości jarzmowej może sprzyjać powstawaniu opisanego problemu. Tu jednak konieczna jest konsultacja stacjonarna. Pozdrawiam