Jak rozumieć te wyniki badań tarczycy u 36-latki?

mam wynik -obecne grupy tyreocytów w części w układach pęcherzykowych i z anizonukleoza, limfocyty i histiocyty, krople gęstego koloidu i treść krwista. zmiana pęcherzykowa bliżej nieokreślona kategoria III wg systemu Bethesda
KOBIETA, 36 LAT 10 miesięcy temu

To znaczy, że na podstawie biopsji nie udało się jednoznacznie ustalić rozpoznania. Konieczna będzie konsultacja z endokrynologiem, który prowadzi Pani leczenie. Biorąc pod uwagę badanie podmiotowe i przedmiotowe będzie w stanie określić ryzyko rozwoju zmiany potencjalnie złośliwej. W zależności od estymowanego ryzyka, konieczne będzie powtórzenie biopsji za 3-12 msc i USG tarczycy co pół roku.