Interpretacja biopsji tarczycy i zmiana pęcherzykowata

prosze o interpretacje biopsji: Obecne wyniki poziomu hormonów tsh, ft3, ft4, anty tp, anty tg idealne. Zrobiłam biopsję wyniki - zmiana 19x10x17mm, treść białkowo-krwista, sporadyczne strzępki treści koloidopodobnej, rozsiane w grupach, tyreocyty z niewielką anizonukleozą, miejscami nakladajace się na sibie i tworzące w czesci uklady drobnopecherzykowe. obraz onkologiczny odpowiada zmianie pecherzykowej blizej nieokreslonej kategoria 3 wg bethesda. co o tym sadzic?

Kategoria trzecia obejmuje zmiany pęcherzykowe bliżej nieokreślone. Nie wyklucza to nowotworu ale też go nie potwierdza. Można pozostać w chwili obecnej an obserwacji USG za 3 miesiące z ewentualnym powtórzeniem biopsji, jeżeli nie ma innych cech w obrazie USG narządów szyi.