Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak rozumieć ten wynik rezonansu magnetycznego z kontrastem?

odebrałam wyniki MR z kontrastem,proszę o wytłumaczenie wyników. Czaszka o zmniejszonym wymiarze AP,bruzdy mózgu w zakresie płatów czołowych i ciemieniowych nieco poszerzone.Intensywność sygnałów istoty białej i szarej prawidłowa.Układ komorowy nad i podnamiotowy nieposzerzony,symetryczny,nieprzemieszczony.Niewielkie poszerzenie przymózgowej przestrzeni płynowej w przedniej części środkowego dołu czaszki po stronie prawej i wym.23x8mm- najp.drobna torbiel pajęczynówki.Sygnały struktur tylnojamowych bez zmian.Rezerwa płynowa na poziomie foramen magnum zachowana prawidłowo.Poszerzenie zamóżdżkowej przestrzeni płynowej o charakterze mega cisterna magna.Niewielkie,przyścienne pogrubienie błony śluzowej sitowia,zatok szczękowych i zatoki klinowej.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

OPIS MRI : " wyniki MR z kontrastem,proszę o wytłumaczenie wyników. Czaszka o zmniejszonym wymiarze AP, bruzdy mózgu w zakresie płatów czołowych i ciemieniowych nieco poszerzone. Intensywność sygnałów istoty białej i szarej prawidłowa.Układ komorowy nad i podnamiotowy nieposzerzony,symetryczny,nieprzemieszczony. Niewielkie poszerzenie przymózgowej przestrzeni płynowej w przedniej części środkowego dołu czaszki po stronie prawej i wym.23x8mm- najp.drobna torbiel pajęczynówki. Sygnały struktur tylno jamowych bez zmian. Rezerwa płynowa na poziomie foramen magnum zachowana prawidłowo. Poszerzenie zamóżdżkowej przestrzeni płynowej o charakterze mega cisterna magna. Niewielkie, przyścienne pogrubienie błony śluzowej sitowia, zatok szczękowych i zatoki klinowej. " Ważny stan Pacjenta; objawy neurologiczne! Opisane poszerzenie przestrzeni płynowych, pewnie wrodzone;
Badanie MRI do interpretacji klinicznej; do pełnej konsultacji, wywiad, badanie, kompleksowa ocena stanu zdrowia
Pozdrawiam i zapraszam

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy