Jak skutecznie leczyć silny trądzik?

Od lutego mam straszny problem z trądzikiem próbowałem leczyć epiduo, ale gdy mnie podrażniało to przestałem go uzywac. 14 maja poszedłem do innego dermatologa otrzymałem tetrasyl zinneryt, po 3 tygodniach na kolejnej wizycie był wymieniony na duac clindance. Mija 6 tydzień, a ja oprócz wysypu widze zero efektu, postanowiłem udać się do kolejnego dermatologa. Zalecił mi epiduo forte (nawilżać skore 3 razy dziennie) oraz zamienic antybiotyk (kolejny antybiotyk). Jestem teraz w kropce bo wychodzi na to, że 6 tygodni kuracji poszło na marne i powinnienem ja całkowicie zmienić? Co robic?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Trądzik - podstawowe informacje

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty