Jak skutecznie poradzić sobie z trądzikiem?

Witam serdecznie. Mam ogromny problem z trądzikiem i w sumie nie bardzo wiem, jak mam się odżywiać, czy stosować jakieś specyfiki, czy przejść na jakąś DIETĘ. Do tej pory stosowałem sterydowe leki, jednak strasznie mi wysuszały skórę i po nich było tylko jeszcze gorzej. Buszuje po forach i natrafiłem na serum Sevolium z ekstraktem z nagietka (ogólnie ma sam naturalny skład). I pytanie - czy warto go może kupić i nie faszerować się chemicznymi produktami?

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.