Jak skutecznie usunąć trądzik u 17-latka?

Witam.Mam pytanie do dermatologa.Mój syn (lat 17) od kilku lat walczy z bardzo silnym trądzikiem.Przerabialiśmy mnóstwo środków bez większych efektów.W końcu lekarz przepisał mu acnenormin.Efekt jest duży.Ale jakiś czas przed tym leczeniem miał kilka kurzajek przypaznokciowych. Później już praktycznie na każdym palcu. Tutaj również żadne apteczne środki nie pomogły. Zdecydowaliśmy się na laserowe usuwanie. Trzy razy i odrastają,coraz wiecej.Czy ma to związek z tym lekiem? Pomocy.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta z powyższymi zmianami u lekarza dermatologa, najlepiej prowadzącego leczenie, podejrzewam iż podłoże może być inne niż "kurzajki" mogą być np. zmiany grzybicze itp

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.