Jak skutecznie wyleczyć anginę u 25-latki?

Dzień dobry! W ciągu 4 tygodni trzy razy nawróciła mi angina. Przy pierwszym razie dostałam od rodzinnego antybiotyk Zamur, przy drugim razie Biseptol. Po ostatniej kuracji po 4 dniach znów wrócił problem. Gorączka, powiększone migdały i węzły chłonne oraz okropny ból gardła przy przełykaniu. Doktor przepisał mi zastrzyki z Gentamyciny 80 g dwa razy dziennie. Czytałam że jest to bardzo silny lek który podaje się w ostateczności. Może uszkodzić słuch i nerki. Dodam że dostałam skierowanie do laryngologa. Robiłam też morfologie, crp i ob i wszytkie badania są w normie. Czy powinnam przyjmować tak silny antybiotyk czy czekać na konsultacje z laryngologiem. Boję się że mogę sobie zaszkodzić. Proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

A kiedy jest wizyta u laryngologa ? Proszę ponownie udac się do lekarza prowadzącego leczenie