Jak skutecznie wyleczyć trądzik i przestać się wstydzić?

Witam.moje pytanie brzmi jak wyleczyć trądzik na twarzy? mam go od kiedy pamiętam ale wcześniej był mały trądzik teraz strasznie się nasilił mam go na brodzie i czole wygląda to strasznie przez ten trądzik mam też problemy psychiczne wstydzę się siebie i nie wychodzę z domy słyszałem że to jest choroba psychodermatologiczna czy to prawda że ma tą chorobę? proszę o jakieś wskazówki jak usunąć ten trądzik muszę go się pozbyć żeby normalnie funkcjonować i się nie wstydzić bo to naprawdę krępujące.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Czym charakteryzuje się trądzik różowaty?

Trądzik to nie tylko krostki, które pojawiają się podczas okresu dojrzewania. Może on przybierać również inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się, czym charakteryzuje się trądzik różowaty.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty