Jak sobie poradzić z takim niedosłuchem?

Wczoraj dostałem aparat słuchowy za darmo do wypróbowania, gdyż wyniki audiometru były bardzo złe. Niedosłuchu lewego ucha wynosi już 90% prawego 65%(w przeszłości już skarżyłem się, że nie słyszę). Jednak nie umiem też skoncentrować uwagi, złoszczę się, ale czasem słyszę wypowiadane do mnie zdania. Po tygodniu muszę zwrócić aparat lub kupić, ale koszt przekracza mój i moich Rodziców budżet. I pytanie co zrobić dalej, gdyż brak aparatu znów sprawi, że gorzej będę słyszał. Co zrobić, jeśli ceny aparatu są drogie, a Ja czuję komfort słyszenia wszystkiego nosząc aparat? I czy to rzeczywiście może być niedosłuch? Wyniki wyniosły: 90% niedosłuchu lewe ucho, 65% niedosłuchu prawe ucho
MĘŻCZYZNA, 36 LAT 5 miesięcy temu

Aparat należy dobrać komputerowo w profesjonalnym punkcie AUDICA. Laryngolog wypisze wnioski na NFZ. Fundusz dopłaca automatycznie 1200 zł do każdego aparatu . Posiadając stopień niepełnosprawności i nie przekraczając chyba 3200 zł dochodu na głowę w rodzinie PEFRON może zrefundować w części lub w całości fakturę zakupu aparatów słuchowych.