Niewyraźna mowa i niedosłuch obustronny

Witam, Mam 20 lat i mówię bardzo nie wyraźnie dodam też że mam niedosłuch obustronny 90% i 70%. Czy istnieje szansa aby mówić wyraźnie z takim ubytkiem słuchu oraz czy nie jest zapóźno jak na taki wiek , czy jest szansa abym wyraźniej mówiła?

Potrzebna jest konsultacja audiologiczna, jeżeli jest możliwość założenia aparatów słuchowych lub jest to niedosłuch, który kwalifikuje się do założenia implantów ślimakowych to należy o tym porozmawiać z lekarzem. Terapią zaburzeń mowy u osób z niedosłuchem zajmuje się surdologopeda, proszę skonsultować się z tym specjalistą.