Jak sobie poradzić z tymi problemami ze wzwodem?

Dzień dobry, mam 18 lat i ostatnio mam coraz wieksze problemy z osiagnieciem wzwodu, szczegolnie przy probie masturbacji. Przy duzych staraniach udaje mi sie osiagnac wzwod, ale jest niepelny i nie udaje sie go utrzymac - gdy nie podejmuje sie zadnych dzialan opada szybciej, momentalnie. Poranne wzwody zniknely, tak jak i te losowe w ciagu dnia. Dodam, ze nie jest to zwiazane ze stresem ani brakiem snu oraz uzywkami.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

problemy ze wzwodem, takie jak brak porannej erekcji, trudności z utrzymaniem wzwodu czy niepełny wzwód to zazwyczaj problemy, z którymi borykają się mężczyźni w starszym wieku – po 50.-60. roku życia.

U młodych mężczyzn, gdy problem jest wtórny, to znaczy pojawia się nagle, mimo wcześniejszej pełnej sprawności seksualnej, na pewno wymaga niezwłocznych konsultacji z lekarzem. Przede wszystkim należy ustalić źródło problemów z erekcją – to mogą być zarówno zaburzenia natury psychologicznej, jak i somatycznej.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/brak-erekcji.

Wśród chorób ogólnoustrojowych, które mogą powodować problemy z utrzymaniem wzwodu, jest m.in. cukrzyca, ale też choroby nerek. Dlatego też powinien Pan jak najszybciej skonsultować się z lekarzem z przychodni POZ. Badanie fizykalne, a także podstawowe badania krwi oraz moczu, a także ewentualnie USG jamy brzusznej być może pozwolą określić kierunek dalszej diagnostyki mającej na celu ustalenie źródła zaburzeń erekcji.

Najtrudniej uchwytne, ale też bardzo częste są zaburzenia hormonalne – zwłaszcza u mężczyzn w średnim wieku może dojść do spadku testosteronu, odpowiedzialnego m.in. za libido, a także erekcję. Jeżeli będzie taka konieczność, specjalista urolog skieruje Pana na badania hormonalne, a także na USG.

Być może zainteresuje Pana także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/psychologiczne-podloze-zaburzen-wzwodu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.