Jak stosować Fosidal u 3-latka?

Witam czy 6 ml leku fosidal 3 x dziennie dla 3i pół latka 15,5kg to nie za mało? Na ulotce napisane jest dawkowanie "dzieci powyżej 2 lat o masie ciała powyżej 10 kg od 30 do 60 ml na dobę w dawkach podzielonych " jeśli za mało to ile podać?

Leki stosuje się ze wskazań, leczenie zleca lekarz badający dziecka. Jeżeli nie zgadza się pani z dawkowaniem zaproponowanym, można podawać lek tak, jak zaleca producent preparatu, Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany okres udzielania odpowiedzi ze strony portalu.