Jak stosować lek Clostilbegyt i Duphaston?

Clostilbegyt 1×1 2-6 d.c to brać to w czasie miesiączki ? Duphaston 1×1 16-25 d.c brać to po miesiące ? Tak to mam rozumieć ?

Lek. Michał Lenard

Pierwszy dzień cyklu miesiączkowego to pierwszy dzień krwawienia. Według tych zaleceń Clostilbegyt powinna Pani przyjmować od drugiego dnia cyklu (czyli dzień po pierwszym dniu krwawienia). Duphaston należy przyjmować od 16 dnia cyklu, czyli 16 dnia po pojawieniu się krwawienia miesiączkowego. Pozdrawiam!