Kiedy zastosować Duphaston na regulację miesiączki?

Witam, mój lek gin przepisał mi duphaston na uregulowanie miesiączki. Mam brać 1 tab. raz dziennie w drugiej połowie cyklu od 16 do 25 dnia, (czyli 10 dni). Zapytałam lekarza czy mam czekać do następnego cyklu, czy zacząć brać lek juz ponieważ jestem obecnie w 22 dniu cyklu. Lekarz odpowiedział ze nie musze czeka, mogę już zażyć lek. I teraz sie tak zakręciłam ze nie wiem, jak jestem w 22 dn. cyklu mam wziąć tyko 3 tab. do 25 dn. cyku i odstawić tabletki, czy brać całe 10 dni :( help

Nie wiem ile wynoszą Pani cykle, jeśli zacznie Pani brać teraz to może być ciężko ocenić ile dni powinna Pani przyjmować, więc proponuję zacząć w 16. dniu następnego cyklu