Pominięcie 5 tabletek Duphastonu w cyklu

Lek duphaston powinnam zażywać od 16-25 dnia cyklu. Niestety zapomnialam w 16 dniu cyklu zażyć tabletki i przypomniałam sobie o niej dopiero w 21 dniu cyklu. Czy przez takie pominięcie tabletek przez 5 dni jest szkodliwe ? Czy miesiaczka będzie bolesna? I czy teraz jak zazylam tabletke w 21 dc. To mam ja zażywać do 25 dnia cyklu czy do 30 dn. ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna pani, niestety ciężko przewidzieć skutki ominięcia 5 tabletek, może tak być że będzie odczuwała Pani dolegliwości. Jednakże proszę o kontakt z lekarzem prowadzącym w celu zasięgnięcia rady o dalszym przyjmowaniu. Pozdrawiam