Jak stosować leki przeciwzakrzepowe podczas usuwania macicy i jajników?

witam w tym miesiacu mama będzie miała operacje usunięcia macicy jajników i jajowodow. Mama ma 46 lat ma problemy z nadwagą i zylakami czy w związku z tym u mamy zostanie zastosowana proflikatyka przeciwzakrzepowa i jak długo ona może trwać. Pytalam o to lekarza który będzie mama operować ale nie udzielił mi żadnych informacji na ten temat tylko powiedział żeby tym się nie martwić. W rodzinie był przypadek zakrzepicy który skończył się śmiercią

Rozumiem Pani niepokój, ale proszę się nie obawiać, po wykonanej operacji na pewno zostaną przedstawione bardzo szczegółowe zalecenia. Nie zostawia się pacjenta bez profilaktyki przeciwzakrzepowej. Natomiast ważne jest, aby Pani mama ściśle stosowała się później do wskazań lekarza.