Jak stosować leki przy zapaleniu żołądka?

Dzień dobry mam pytanie. Mam powierzchowne zapalenie żoładka małego stopnia i metaplazje ogniskową i Helicobakter po 3 leczeniach bez poprawy.Byłam u gastrologa mam przepisane leki Ulcamed 4 razy po 1,mesopral rano i wieczorem,metronizadol 3 razy po 2 Tetracyklinum 4 razy po 2 po kazdym posiłku wychodzi 8 bardzo proszę o odpowiedz ponieważ wydaje mi się ze jest to bardzo dużo a martwię się ze mogą wystapic działania niepożądane,nie umiem sobie z tym poradzić jak mam zażywać.Dziękuje

Jeśli ma Pani Tetracyclinum o dawce 250 mg to zwykle stosuje się 750–1500 mg na dobę w dawkach podzielonych co 6 godzin. Jeśli ma Pani zażywać 4 razy po 2 tabletki (500 mg) to dobowa dawka wyjdzie 2000 mg. Radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem, który zalecił taki sposób dawkowania. W uzasadnieniach klinicznych, w wybranych przypadkach medycznych można stosować większe dawki antybiotyków niż zalecane przez producenta.