Jak uśmierzyć ból kolana?

Dzień dobry. Ostatnio od dwóch dni boli mnie kolano głównie jak siedzę czy leże a jak chodze to nie boli. co to może być i czym wyleczyć lub uśmierzyć ból.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Ból kolana może być wywołany różnymi przyczynami: uraz, zwyrodnienie, stan zapalny wywołany infekcją czy też chorobą autoimmunologiczną. Leki przeciwbólowe w formie tabletek czy też maści pozwolą na zmniejszenie dolegliwości bólowych, jednak nie zlikwidują przyczyny. W celu wyjaśnienia przyczyny Pana dolegliwości wskazana jest konsultacja lekarska. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego. Lekarz rodzinny może również wystawić Panu skierowanie do lekarza ortopedy. Pozdrawiam.