Jak usprawnić krążenie krwi?

Witam serdecznie, prosze o podpowiedz jak usprawnic krazenie krwi i kondycje nogi po zdjeciu gipsu. Gips - 6 tygodni zlamanie kosci podudzia bez cech przemieszczenia, bez operacji. Obecnie fizjoterapia. Noga usztywniona, zginam juz do ok. 45 st. Po wstaniu noga czerwona, puchna palce. Rano lepiej, wieczorem gorzej. Jak sobie samej pomoc? (kapiele nogi, moczenie, masaze, suplementy ). Zlamanie jeszcze nie calkowicie zrosniete. Mam juz obciazac do 15 kilo. Co moge jeszcze? Dziekuje za odpowiedz.

Najlepszym sposobem na usprawnienie przepływu krwi, jest jej mechaniczne wspomaganie. Wszystko co Pani robi jest ok. Ponad to należy jak najwięcej pracować mięśniami w zakresie na jaki pozwala pani stan.