Jak wygląda badanie ginekologiczne dziewicy?

Jak dokładnie wygląda pierwsza wizyta dziewicy u ginekologa? Jeśli jestem pełnoletnia, a idę z mamą, czy lekarz wyprosi ją na czas badania, czy będzie za parawanem? Czy badanie jest konieczne, czy wystarczy usg?

Może Pani oczywiście mama towarzyszyć, ale lekarz zapyta czy ma uczestniczyć w wizycie i badaniu Pani.
Zwykle badanie ginekologiczne to podstawa wizyty. W przypadku dziewicy wykonywane jest przez odbyt; USG może być przez powłoki brzuszne.