Badania ginekologiczne dziewicy
Niedługo zamierzam udać się do ginekologa w jednym konkretnym celu - chciałabym dostać receptę na tabletki hormonalne, ponieważ zmagam się z trądzikiem. Jestem dziewicą i nigdy wcześniej nie byłam badana przez ginekologa. Czy podczas wizyty mogę poprosić tylko o badanie USG przez powłoki brzuszne bez konieczności rozbierania się, rozkraczania na ogromnym fotelu i wszystkich tych nieprzyjemności? Nie chcę przechodzić standardowego badania.

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa -trądziku nie leczy się u ginekologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.