Jak wygląda podawanie anty-D?

Witam. W związku z informacją z Ministerstwa Zdrowia, że od 01 stycznia 2018r. podanie immunoglobuliny anty D kobiecie Rh- w 28-30 tyg. ciąży jest w Polsce refundowane, czy jest już wiadomo w jaki sposób realizowana jest refundacja? Czy wystarczy, że lekarz prowadzący ciążę wypisze receptę, czy trzeba zgłosić się do poradni położniczej w szpitalu? Nigdzie nie ma informacji o przepisach wykonawczych. Aktualnie jestem w 28 tygodniu ciąży, jestem Rh-.

Witaminy w ciąży

Lek. Michał Lenard

Wszystkich niezbędnych informacji powinien Pani udzielić ginekolog, prowadzący ciążę. Pozdrawiam!