Jak wygląda zabieg usunięcia ganglionu?
podczas usg stawu skokowego lekarz polecił mi wyciac ganglion czy jest to niebezpieczne jak wyglada zabieg jak dugo trzeba byc w szpitalu jestem z Radomia bardzo sie boje bo nigdy nie bylem w szpitalu prosze o porade

MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu
Dzień dobry
proszę o dodatkowe informacje gdzie znajduje się ganglion i czy powoduje dolegliwości. Z reguły gangliony tej okolicy są niebolesne i nie wymagają leczenia.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy, specjalista ortopeda, traumatolog
Zabieg jest krótki, należy do zabiegów małoryzykownych, pozbawiony jest większych powikłań, a same powikłania to rzadkość. Wykonywany jest z reguły w znieczuleniu miejscowym lub w tym wypadku podpajęczynówkowym (dokręgosłupowym).
Film z zabiegu wycięcia ganglionu (w tym wypadku nadgarstka) można zobaczyć na stronie:
http://www.wykop.pl/link/1039795/ganglion-nadgarstka-zabieg-usuniecia/
O ganglionie można poczytać na stronach:
http://www.echirurgia.pl/chirurgia_reki/torbiel_galaretowata.htm
http://pl.wikipedia.org/wiki/Torbiel_galaretowata
http://forum.echirurgia.pl/temat3728.htm