Jak wykonana jest płytka do zespoleń kości?

Witam mam wieloodłamkowe złamanie kości promieniowe lewego nadgarstka które zostało zespolone płytką Variax osadzona dystalnie śrubami. Ortopeda zalecił wyjęcie płyty najwcześniej po roku. Ktoś sie orientuje z czego płytka variax jest zrobiona? Jak długa może być przerwa od pracy? I najważniejsze kiedy można zacząć rehabilitację? Poki co ortopeda zalecił zaciskanine nadgarstka w pieść tylko zeby go nie przeciążać.
MĘŻCZYZNA, 37 LAT 2 miesiące temu

Rehabilitację należy zacząć po zdjęciu szwów. Płytka jest ze stopu tytanowego. Przerwa w pracy zależy od rodzaju pracy. Niekiedy można pracować na komputerze już po 3 tygodniach.