Czy płytka tytanowa w kości może zagrażać ciąży?

Witam, chciałam zapytać czy płytka tytanowa w kostce musi być wyciągnięta bym mogła zajść w ciążę?Od zabiegu minęło już 7msc i żyję w niepewności ponieważ każdy z lekarzy mówi co innego.Gdy zapytałam mojego ginekologa o zdanie był bardzo zdziwiony i powiedział że, nie spotkał się z takim przypadkiem natomiast mój ortopeda powiedział że,trzeba wyciągnąć płytkę bo jestem jeszcze młoda i tym bardziej ponieważ chcę zajść w ciążę.Proszę o opinię na ten temat.

Lek. Tomasz Budlewski

A z bakoegonpowodu jest wystawiona płytka? Czy jest możliwość jej usunięcia? Sadze ze powinien w tym temacie wypowiedzieć się ortopeda