Jak wyleczyć moją infekcję pochwy?

W wymazie z pochwy po przeleczeniu 14 dni antybiotykiem Augumentin (bakteria e-coli) stwierdzono 2 inne bakterie(klebsiella pneumoniae i enterococcus). Ginekolog przepisał Cipropol 500 2x1 14 dni Furaginum 3x2 14 dni Enterol 2x2 przez 7 dni potem 2x1 przez 2 tyg i Provag. Kupiłam lek i wzięłam jedną tabletkę, bo ilość działań niepożądanych na ulotce mnie przestraszył nie na żarty. Naczytałam się dużo o Cipropol, o jego działaniach niepożądanych, jest cała strona poświęcona przypadków ludzi, którzy jeżdżą teraz na wózkach inwalidzkich albo cierpią na depresję, nerwice, neuropatia. Boję się to brać. Czy nie mogę przeleczyć się innymantybiotykiem i spać spokojniej??

Dzień dobry, proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Jest to powszechnie stosowany antybiotyk, a działania niepożądane, o których Pani pisze, są rzadkie. Oczywiście wszystkie niepokojące dolegliwości należy zgłosić lekarzowi.