Infekcja dróg moczowych a wynik posiewu

Mam infekcję dróg moczowych. Z posiewu 31. grudnia wynikło, że mam baterię klebsiella pneumoniae. Zanim poznałam wynik, podano mi trzy antybiotyki (Morunal, Cipronex i Cipropol), ale nie pomogły, bo bakteria była na nie oporna. Wczoraj lekarz przepisał mi antybiotyk Levoxa, ale odebrałam dziś wyniki drugiego posiewu robionego 13. stycznia i wynika z niego, że mam bakterię Escherichia coli wrażliwą np. na cefuroksym, który przecież brałam. Który wynik traktować jako bardziej wiarygodny? Co robić?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Stosować antybiotyk levoxa. E. coli, którą wyhodowano w posiewie powinna już być wyleczona z powodu przyjmowania wcześniejszych antybiotyków.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty