Wynik wymazu z pochwy u 29-latki

witam w badaniu wymaz z pochwy miałam bakterie klebsiella pneunomiae,już jest wyleczona,1 września wykazało ze jestem zdrowa, a 25 września pojawiła się bakteria klebsiella pneumoniae >10^5 CFU/mlw moczu, wrazliwosc 1,ampicylina-oporny,amoksycylina/kwasklawulanowy-oporny,cefuroksym-wrażliwy,kotrimoksazol-wrażliwy,ciprofloksacyna-wrażliwy,cefadroksyl-wrażliwy. Dostałam antybiotyk cipronex i skierowanie do urologa. Co mam robić dalej? Walczę z tą bakteria już bardzo długo i nie mogę się wyleczyć.

Aleksander Ropielewski

Należy kontynuować terapię cipronexem oraz ustalić przyczynę nawracających zakażeń - głównie są to wady układu moczowego lub utrudnienia odpływu moczu. Po ustaleniu przyczyny będzie można całościowo rozwiazać problem.