Wynik posiewu moczu w 37-tygodniu ciąży

Witam jestem w 37 tygodniu ciazy z posiewu moczu wyszła bakteria Escherichia coli. Dostałam antybiogram na antybiotyki: Amoks./kw.klaw Amplicylina CEFALEKSYNA Cefadroksyl C Cefuroksym Ciprofloksacyna Kotrimoksazol Nitrofurantoina Norfloksacyna Trimetoprim na wszystko jest wrazliwa. Lecz czy mozna ktorys stosowac czy nie zaszkodzi dziecku? Bardzo prosze o szybka odpowiedz dziekuje bardzo

Witam.

W ciąży, przy zakażeniach układu moczowego poleca się: ampicylinę, amoksycylinę, amoksycylinę z klawulanianem, cefaleksynę, fosfomycynę, kotrimoksazol (za wyjątkiem I trymestru i krótko przed rozwiązaniem ciąży) oraz ew. nitrofurantoinę.
Przeciwwskazane są fluorochinolony ( Ciprofloksacyna, Norfloksacyna) ze względu na ryzyko działania teratogennego.

Leczenie bakteriomoczu bezobjawowego i zapalenia pęcherza trwa zwykle 3-7 dni (fosfomycynę stosuje się w jednorazowej dawce a nitrofurantoinę stosuje się przez 10 dni).
Leczenie ostrego odmiedniczkowego zapalenia nerek powinno odbywać się w szpitalu.