Prośba o analizę wyniku posiewu kału

Posiew kału wyniki. 1. Staphylococcus aureus++ -metycylinowrażliwy. Amikacyna-wrazliwy Gentamucyna-wrażliwy Trimetoprim/sulfametokasazol-wrażliwy Erytromycyna-oporny Klimadycyna-wrażliwy Ciprofloksacyna-wrazliwy Wankomycyna- wrażliwy Penicylina- ------------- Penicylina/tazobactam- ---------- Tobramycyna- ------------ Ceftazydym------------ Netylymicyna-------- 2.Pseudomonas aeruginosa ++ wr wr ----- ----- ----- wr --- wr wr wr wr wr 3.Escherichia coli +++.Prosze o jakas interpretacje i ray.

Aleksander Ropielewski

W kale znaleziono bakterie s.aueus metycylinowrażliwy, p.aeruginosa oraz e.coli. W zależności od objawów można wprowadzić leczeniem antybiotykami na które bakterie są wrażliwe o czym napisane jest w antybiogramie.